Groepsfase EK 2020

Tijdens de groepsfase van het EK 2020 speelt iedere deelnemer drie wedstrijden: er zijn zes groepen (Groep A tot en met Groep F) met daarin vier landen. Alle nummers 1 en 2 gaan door naar de achtste finales van het EK 2020, aangevuld met vier beste nummers 3.

Speelschema Groepsfase EK 2020

DagDatumTijdSpeelstadThuisUitTickets
Vr.12 juni 202021:00Rome
Turkije
Italië
Tickets EK 2020
Za.13 juni 202015:00Bakoe
Wales
Zwitserland
Za.13 juni 202018:00Kopenhagen
Denemarken
Finland
Za.13 juni 202021:00Sint-Petersburg
België
Rusland
Tickets EK 2020
Zo.14 juni 202015:00Londen
Engeland
Kroatië
Zo.14 juni 202018:00Boekarest
Oostenrijk
Play-off Winner D (A)
Zo.14 juni 202021:00Amsterdam
Nederland
Oekraïne
Tickets EK 2020
Ma.15 juni 202015:00Glasgow
Play-off Winner C
Tsjechië
Ma.15 juni 202018:00Dublin
Polen
Play-off Winner B
Ma.15 juni 202021:00Bilbao
Spanje
Zweden
Di.16 juni 202018:00Boedapest
Play-off Winner A (D)
Portugal
Di.16 juni 202021:00München
Frankrijk
Duitsland
Wo.17 juni 202015:00Sint-Petersburg
Finland
Rusland
Wo.17 juni 202018:00Bakoe
Turkije
Wales
Wo.17 juni 202021:00Rome
Italië
Zwitserland
Do.18 juni 202015:00Boekarest
Oekraïne
Play-off Winner D (A)
Do.18 juni 202018:00Kopenhagen
Denemarken
België
Tickets EK 2020
Do.18 juni 202021:00Amsterdam
Nederland
Oostenrijk
Tickets EK 2020
Vr.19 juni 202015:00Dublin
Zweden
Play-off Winner B
Vr.19 juni 202018:00Glasgow
Kroatië
Tsjechië
Vr.19 juni 202021:00Londen
Engeland
Play-off Winner C
Za.20 juni 202015:00Boedapest
Play-off Winner A (D)
Frankrijk
Za.20 juni 202018:00München
Portugal
Duitsland
Za.20 juni 202021:00Bilbao
Spanje
Polen
Zo.21 juni 202018:00Rome
Italië
Wales
Zo.21 juni 202018:00Bakoe
Zwitserland
Turkije
Ma.22 juni 202018:00Amsterdam
Play-off Winner D (A)
Nederland
Tickets EK 2020
Ma.22 juni 202018:00Boekarest
Oekraïne
Oostenrijk
Ma.22 juni 202021:00Kopenhagen
Rusland
Denemarken
Ma.22 juni 202021:00Sint-Petersburg
Finland
België
Tickets EK 2020
Di.23 juni 202021:00Londen
Tsjechië
Engeland
Di.23 juni 202021:00Glasgow
Kroatië
Play-off Winner C
Wo.24 juni 202018:00Bilbao
Play-off Winner B
Spanje
Wo.24 juni 202018:00Dublin
Zweden
Polen
Wo.24 juni 202021:00München
Duitsland
Play-off Winner A (D)
Wo.24 juni 202021:00Boedapest
Portugal
Frankrijk

Hoe worden de beste nummers drie bepaald?

Nadat alle wedstrijden in de groepsfase gespeeld zijn, wordt er een lijst gemaakt met alle nummers 3. Deze worden dan gerangschikt op de volgende punten:

  • Punten
  • Doelsaldo
  • Aantal gescoorde doelpunten
  • Fair play (3 punten voor een rode kaart, 1 punt voor een gele kaart, waarbij het land met de minste punten wint)
  • UEFA team coëfficiënt

De 4 beste nummers drie plaatsen zich op basis van bovenstaande criteria voor de achtste finales van het EK 2020.